Tradycyjnie w sobotę przed wigilią Bożego Narodzenia w naszym Kole organizowane jest polowanie zbiorowe - wigilijne. Różni się ono od zwykłych polowań tym, że składamy sobie życzenia świąteczne, dzielimy się między sobą opłatkiem oraz symbolicznie dzielimy się opłatkiem i pokarmem ze zwierzyną. Nie inaczej było i tego dnia.

Zachowując jednak chronologię to wspomnieć w tym miejscu należy:

Gośćmi naszymi w tym dniu byli: Kol. Kasia Buniowska - właścicielka Biura Polowań Foret - Pol z Krotoszyna, Prezes KŁ nr 5 "Odyniec" Jastrowie - Władysław Kucharczyk, Łowczy KŁ nr 9 "Knieja" w Krajence - Kol. Dariusz Stawiszyński, Kol. Roman Konitzer, Kol. Ireneusz Surma, Kol. Rafał Stefaniak, Kol. Łukasz Ciszak.

Przed rozpoczęciem odprawy, Prezes i Łowczy Koła wręczyli drobne upominki Kolegom, którzy wyróżnili się i pomagali przy organizacji polowań zbiorowych dla cudzoziemców, byli to Koledzy: Maciej Markiewicz, Witold Ciężki, Marcin Kostrubiec, Emilian Adamczewski, Norbert Grochowski, Adam Stefaniak, Wiesław Jeliński, Mirek Staszak, Hubert Strzelecki, Henryk Pałubicki, Robert Nowakowski.

Prowadzący polowanie Kol. Maciej Markiewicz, Witold Ciężki, Jarosław Strzelecki.

Godzina 08.20 - w mroźny i słoneczny poranek ruszyliśmy w las.

Już w  pierwszym pędzeniu dała o sobie znać nasza gościność, ponieważ Kol. Darek Stawiszyński pozyskał dzika wycinka. Dużo żartów, fajna atmosfera, w każdym pędzeniu po kilka "pudeł" - i o to przecież chodzi. Pomiedzy 3 i 4 miotem udaliśmy się do paśnika tzw: "Smereczniaka" - gdzie wyłożyliśmy symbolicznie karmę i opłatek. W naszym Kole czyni to zwykle najmłodszy stażem myśliwy - w tym roku był to Kol. Wiesiu Jeliński.

Dalsza część polowania to miedzy innymi: 4 "pudła" do jeleni byków nowo upieczonego selekcjonera - w dalszej części przy medalach wrócimy jeszcze do tych strzałów, kilkanascie strzałów do jeleni.

Pokot:

Król Polowania wigilijnego 2016 - Kol. Jerzy Woźniak - 2 jelenie łanie, I vice Król Andrzej Stefaniak - jeleń cielę i dzik, II vice Król - Kol. Paweł Walerczyk - jeleń łania, Król Pudlarzy - Kol. Hubert Strzelecki.

Kol. Prezes przeprowadził ceremoniał pasowania myśliwskiego w związku z pozyskaniem pierwszej sztuki jelenia przez Kol. Ireneusza Surmę - serdecznie gratulujemy.

Sygnały pokotu w blaskach zachodzącego słońca, chwila zadumy i refleksja, że za nami kolejny rok.

Życzenia świąteczne zakończyły część oficjalną.

Pan Dariusz Zych czekał już na nas z zupą grzybową, pierogami, śledziem .............

Zarząd Koła życzy członkom naszego Koła, ich Rodzinom i bliskim oraz wszystkim sympatykom łowiectwa zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Dobrego Nowego Roku "Darz Bór".

Opracował: Święty Mikołaj

Pogoda i fazy księżyca

Ewidencja polowań

Facebook

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 252754