W dniu 2 listopada 2019 roku w pochmurny poranek przybyli do nas myśliwi z Francji, zakontraktowali oni polowanie głównie na jelenie. Zarząd Koła jak zwykle mógł liczyć na pomoc myśliwych – członków naszego Koła, którzy stawili się punktualnie i gotowi do pracy.

Po odprawie i omówieniu warunków bezpieczeństwa łowcy ruszyli w las zgodnie z zaplanowanym przebiegiem łowów.

Szczegółowo zaplanowane pędzenia oraz dobra organizacja skutkowała tym, że podczas krótkiego stosunkowo dnia udało nam się przeprowadzić 9 miotów.

Efektem polowania w tym dniu były 2 jelenie byki, 4 jelenie łanie oraz 2 jelenie cielęta.

Przykrym incydentem podczas tego polowania były drobne rany odniesione przez pieski w starciu z odyńcem. Na wysokości stanął jednak Kol. Włodzimierz Prządka, który doskonale zszył powierzchowne rany. Dużą pomoc okazał również Kol. Czesiu Jaworski , który dowiózł pieski do lekarza weterynarii w Krzyżu.

Tego dnia w zabezpieczeniu polowania uczestniczyli: Heniu Pałubicki, Wiesiu Jeliński, Michał Jankowski, Robert Nowakowski, Adam Prządka, Włodek Prządka, Hubert Strzelecki, Andrzej Wardak, Marcin Kostrubiec, Robert Zawadzki, Rafał Kłoss, Łukasz Łątka, Przemek Wolszlegier, Andrzej Orłowski, Krzysztof Kroszel, Adam Kotarski, Emilian Adamczewski, Pan Jurek Banakowicz i Mariusz Osajda.

Szczególnie dziękujemy za pomoc Kol. Andrzejowi Wardakowi, który po raz pierwszy był współprowadzącym polowanie zbiorowe i ze swojej roli wywiązał się doskonale.

P.S. Pieski czują się dobrze. ( 14.11.2019 r. )

                                                            Dziękujemy.

                                                                                                                                                               Zarząd Koła

Opracował: Hubert Strzelecki

zdjęcia: P.Wolszlegier, A. Wardak.

Pogoda i fazy księżyca

Ewidencja polowań

Facebook

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 257463