W dniu 7 grudnia 2017 w godzinach dopołudniowych gościliśmy wychowanków Ochotniczego Hufca Pracy z Czarnkowa. Zajęcia z otaczającej nas przyrody - zarówno fauny jak i flory prowadził Kol. Jan Wardak, który przybliżył młodym ludziom tajniki pracy leśnika oraz jakie zwierzęta żyją w naszych lasach. Starał sie również wytłumaczyć różnice pomiędzy gatunkami drzew rosnących w naszym lesie. Kol.Jarosław Strzelecki nakreślił podstawowe zasady łowiectwa, czym zajmują sie myśliwi oraz ogólne cele i czynniki kształtujące współczesne łowiectwo. Kol.Małgorzata Strzelecka oprowadziła uczestników po naszych obiektach. Młodzież szczególnie intersowała sie akcesoriami myśliwskimi oraz trofeami znajdującymi sie naszej kwaterze. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.

Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i gawędy zakończyły ten miły dzień. Na zakończenie wychowawca Pan Arkadiusz Guzy podziękował nam za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Sądzimy, że tego typu zajęcia na stałe wpiszą się do naszego kalendarza - bowiem współpraca z młodzieżą to jedno z naszych zadań statutowych, które wykonujemy z wielką przyjemnością.

...................................................................................."Darz Bór"

opracował: Hubert Strzelecki 

Pogoda i fazy księżyca

Ewidencja polowań

Facebook

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 252758