W dniach 9 i 10 grudnia 2017 roku polowaliśmy zbiorowo w obwodzie 65. Polowanie prowadził Kol. Prezes współnie z Witkiem Ciężkim i Adamem Prządka. Na zbiórce powitaliśmy knieje, nagankę oraz myśliwych wśród których znaleźli się goście Kol.Marek Ejsymont, Roman Fąferek, Piotr Mac, Rafał Stefaniak, Sławomir Marcinkowski, Sławomir Szymański. 

Dość mroźny poranek przerodził się pochmurny dzień, opady śniegu. Tego dnia nie trafiliśmy dobrze i w zaplanowanych miotach zwierz pojawiał się sporadycznie. Nie mniej jednak łowcy oddali 29 strzałów, z których 3 znalazły swój cel. Królem pierwszego dnia polowania został Kol. Rafał Stefaniak pozyskawszy dzika wycinka, I vice Królem Kol. Witold Ciężki z dzikiem przelatkiem, II vice Królem Kol. Marek Hildebrand - sarna koza. Król Pudlarzy to obecny Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Kol. Leszek Jęchorek. Tak w blasku ogniska i przy dzwiękach sygnałów myśliwskich dobiegał końca pierwszy dzień łowów.

Dzień drugi.

Lekka ponowa i około - 2 C - wróżyły nieźle. Krótka odprawa, przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa ........... i w las ........

Już pierwsze pędzenie pokazało, że będzie to zupełnie odmienny dzień, gdy naganka zbliżała się do połowy miotu swoją pracę rozpoczęły pieski - głosząc, że w miocie znajdują się dziki. Bach, bach ........... i jeszcze..... 25 razy bach, tak  w pierszym pędzeniu padło 27 strzałów, a na karawanie pojawiły się dziki, a dokładnie 7 dzików. Zza chmur zaczęło wyglądać słońce i wszyscy ( no może ) prawie wszyscy mieli uśmiechnięte miny.

W kolejnych miotach strzały padały gęsto natomiast zwierz nieco mniej..................... .

Suma sumarrum, gdy dzień zmierzał ku zmierzchaniu na karawanie wisiały tusze 5 jeleni łań i 8 dzików.

Królem drugiego dnia polowania został Kol. Marcin Kostrubiec ( jeleń łania + dzik),    I vice Królem Kol. Jarosław Strzelecki ( jeleń łania + dzik ), II vice Królem Kol. Paweł Walerczyk - jeleń łania. Król Pudlarzy Kol. Sławomir Marcinkowski.

Tego dnia myśliwi oddali 43 strzały.

Zarząd Koła bardzo dziękuje Koledze Łukaszowi Łątka za nieodpłatne podkładanie piesków i pomoc w zabezpieczeniu polowania.

Dziękujemy również Panu Mariuszowi Osajda za udekorowanie Świąteczne Stanicy Usypisko.

Dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, trochę pieniędzy, niezapomnianych chwil w knieji z przyjaciółmi co nie piszą  ..............ów - tego wszystkiego życzymy Wam na  Święta i w Nowym Roku.

............................................................................................""Darz Bór"

.........................................................................................................Zarząd Koła ( )

Opracował: Hubert Strzelecki

Pogoda i fazy księżyca

Ewidencja polowań

Facebook

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 252758