Podobnie jak w obwodzie 65 tak i w położonym w południowo- wschodniej części województwa zachodniopomorskiego obwodzie łowieckim nr 171 przeprowadzono zimowe dokarmianie jeleniowatych oraz uzupełnianie soli w lizawkach.

Odpowiedzialnym za te przedsięwzięcia był Podłowczy Obwodu Kol. Marcin Kostrubiec i Pan Jerzy Banakowicz. Przygotowaną latem sianokiszonkę z koniczyny czerwonej po uprzednim usunięciu folii i obsypaniu solą wyłożono w miejscach uzgodnionych z leśnikami, gdzie chętnie przebywają jelenie i sarny. Równocześnie z dokarmianiem przeprowadzamy uzupełnianie soli z mikroelemntami w lizawkach, urządzenia te również są usytuowane w miejscach ciągów zwierzyny, odpowiednio osłoniętych i ich lokalizacja uzgadniana jest na bieżąco z właściwym terytorialnie leśniczym. Corocznie w dzierżawionych przez nasze Koło obwodach łowieckich powstaje 30-50 sztuk lizawek. Zapotrzebowanie zwierzyny na sól - zwłaszcza w okresie zimowym i wiosennym jest na tyle duże, że konieczne jest uzupełnianie dodatkowe ponad to,  co zwierzyna pobierze w sposób naturalny. Nie bez znaczenia jest również zawartość mikroelementów oraz pierwiastków śladowych niezbędnych do prawidłowego funckjonowania organizmów.

Zachęcamy, Koleżanki i Kolegów myśliwych do samodzielnego uzupełniania soli w lizawkach, kostki soli jak również sól sypka znajdują się w kwaterach myśliwskich i podczas pobytu na polowaniu bez trudu można ją uzupełnić. 

Darz Bór

Opracował: Hubert Strzelecki 

Pogoda i fazy księżyca

Ewidencja polowań

Facebook

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 287208