Zgodnie z rocznym planem zamierzeń Zarządu Okręgowego PZŁ w Pile w dniu 27 października 2013 roku odbyła się Msza Święta "Hubetowska" w intencji wszystkich myśliwych i leśników Pilskiej Organizacji Łowieckiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.  Nasze Koło było jednym z organizatorów tego przedsięwziecia. Msza odbyła sie w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Ujściu, a przewodniczył jej Prymas Polski Arcybiskup Józef Kowalczyk. Na wstępie Łowczy Okregowy Kol. Sławomir Jaroszewicz przywitał zaproszonych gości i podziekował Księdzu Prymasowi za przybycie.

Wśród 53 pocztów sztandarowych obecny był również poczet z naszego Koła w składzie: Paweł Smereczniak, Norbert Grochowski, Roman Wdowczyk.

W czasie mszy Myśliwi i Leśnicy przekazali dary naszych lasów Księdzu Prymasowi. Podczas homilii Ksiądz Prymas docenił wkład myśliwych w ochronę i troskę o otaczającą nas przyrodę.  

Po zakończeniu uroczystosci kościelnych wszystkie poczty sztandarowe i zaproszeni goście udali sie na wspólny obiad. Na koniec Prymas podziękował za serdeczne przyjęcie Go wśród braci Leśnej i  Myśliwskiej.

"Darz Bór"

Opracował: Hubert Strzelecki

Pogoda i fazy księżyca

Ewidencja polowań

Facebook

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 257456